Vizážistika, líčení, make-up


Současná měřítka módy kladou důraz především na idividualitu a její charakteristické potřeby a také životní styl. Velmi důležité u správného make-upu, je vybrat správné odstíny k našemu typu pleti, barvě vlasů a očí. Estetická úprava obličeje má kromě dekorativního poslání ( tj. zlepšení vzhledu zdůrazněním estetických prvků a potlačením těch méně estetických) i ochranné a korektivní.
Make-up však nesmí působit nepřirozeně – jako maska. Barvu make-upu je lepší zkoušet za denního světla, aby se přesně zjistilo, jak bude pleť vypadat venku. Správný odstín, se jakoby rozplyne po tváři.

Dle příležitosti, rozdělujeme líčení na:

denní líčení,

večerní líčení,

slavnostní líčení.Existují dva klíče k dokonalému MAKE-UPu:

 • vybrat si správný odstín,
 • zvolit správný přípravek.

  Na výběr jich máme na trhu hned několik:
  Tonovací hydratační krémy - jsou jen lehce krycí. Spíše sjednocují pokožku, která je od přírody krásná.
  Tekuté make-upy - hodí se pro všechny typy pletí, kromě nejsušších. Aplikace je velmi jednoduchá díky svému tekutému složení.
  Krémové make-upy - jsou husté, těžké a dokonale krycí. Vhodné např. na večerní líčení, focení, kdy perfektně zakryjí všechny estetické vady.
  Pěnové make-upy - jsou zvláčňující, nanášejí se poklepy, perfektně přilnou k pokožce.
  Kompaktní make-up – obsahuje podklad i pudr, k dostání je obvykle v pudřence s houbičkou. Vytváří velmi jemnou úpravu a je ideální do kabelky.
  Make-up v tyčince - má hustou strukturu, je ideálním řešením na drobné nedostatky, které tak snadno zakryje.

  Make-up se nanáší výhradně na očištěnou pleť přípravky k tomu určenými a následnou péčí pleťového krému. Tím docílíme, že se nebude zanášet a usazovat do porů pokožky. Dnešní kvalitní make-upy, jsou dnes už vysoce ochrané vůči UV záření obsahují UV filtry a působí i jako ochrana vůči povětrnostním vlivům a chrání tak pleť.

  PUDRY dodávají pleti hebký povrch a jsou součástí dokonalého make-upu, který je právě pudrem lépe zafixovaný a na pokožce pak déle vydrží. Absorvuje mastnotu z pokožky a zabraňuje vzniku lesklých ploch. Pleť pak získá hebký a sametový vzhled.

  Pudr sypký- pleť je dlouhodobě upravená, aplikuje se rozprášením pomocí kvalitního štětce na pudr. Pleť je tak dokonale hladká a působí hebkým dojmem
  Pudr kompaktní – aplikuje se buď štětcem na pudr, nebo houbičkou u které je třeba dátvat si pozor a nanášet stejnoměrně. Dodává pleti přirozený vzhled.