Depilace pomocí pulsního světla a VPL

Hypertrichóza a nežádoucí ochupení je běžným kosmetickým problémem jak u mužů, tak u žen.

Existují různé metody odstranění chloupků: depilace elektrická, chemická, laserová a nejrůznější manuální metody. Tyto způsoby jsou nepříjemné a nabízejí pouze krátkodobé výsledky, narozdíl od fotodepilace pomocí VPL .

Mechanismus depilace pomocí pulstního světla a VPL je založen na principu selektivní fototermolýzy. Cílem je, aby chromoror v melaninu absorboval dostatečné množství světelné energie. Tato energie se promění v teplo dostačující k tomu, aby poškodilo nebo zničilo zárodečné buňky vlasového folikulu. Výsledkem ošetření závisí na tom, v jaké fázi se chloupek při ošetření nachází.
V tzv. angenní fázi je ošetření nejúčinější, neboť koncentrace melaninu je nejvyšší. Protože v katagenní a telogenní fázi je koncentrace melaninu ve vlasu nejnižší, možnost absorbce světla a jeho následné přeměny na teplo se výrazně sníží, ošetření je tudiž málo účinné. Ošetření je proto nutné provádět opakovaně.
V případě bílých chloupků se ve folikulu nenachází melanin, ošetření nemá požadovaný efekt. Intenzivní pulsní světlo je systém, který vysílá polychromatické a nekoherentní světlo. U přístorje VPLTM se jedná v principu o proměnlivé pulsní světlo, kde se navíc ještě každý impuls dělí na mikroimpulsy.
Ošetření je možné provádět na všech částech těla (nohy, třísla, záda, podpaží, prsa,...), obličeje (horní ret, brada, mezi obočím, vousy...). Je fektivní jak u žen, tak u mužů. Flexibilita VPLTM umožňuje ošetření jakéhokoliv typu ochlupení, které obsahuje pigment (černé barvy, hnědé a dokonce tmavě blond).
Počet ošetření závisí na ošetřované oblasti, v průměru se jedná o 5 - 8 ošetření. Ochlupení roste v cyklech (období růstu - angenní fáze, a obobí klidu - katagenní a telogenní fáze). Svazek světelných paprsků působí pouze na chloupky v anagenní růstové fázi. Proto je potřeba uskutečnit několik sezení, abychom odstranili i ty chloupky, které se při předchozích sezeních nacházely v klidové fázi. Frekvence sezení je od 4 - 8 týdnů. Ošetření je tím účinnější, čím tmavší je chloupek a světlejší pokožka.

Ošetření si můžete objednat a podstoupit v našem salonu.
Ošetření provádí a zajišťuje Dermic s.r.o., zástupce mezinárodní skupiny Primavera Andorana.